اخبار

بهترین قفل برقی درب حیاط و انواع آن

قفل برقی یکی از تجهیزاتی هستند که امکان اضافه شدن به درب اتوماتیک پارکینگی را دارند و امنیت را در درب های اتوماتیک پارکینگی بالا می برند. اپراتورهای درب اتوماتیک پارکینگی به تنهایی قابلیت جلوگیری از ورود افراد ناشناس را داشته اما اگر کسی بخواهد بدون ریموت وارد ساختمان شود می تواند. بدین منظور با اضافه کردن قفل برقی امنیت را در ساختمان می توان بالا برد.بعلاوه در زمان برخورد خودرو با درب حتی اگر عمدی باشد و یا فشار به درب به جهت شکستن پایه جکها و ورود به ساختمان قفل به صورت مانع عمل کرده و درب رو بسته نگاه میدارد. در کلانشهرها که امنیت ساختمانها پایین تر است تمامی دستگاه ها با قفل برقی نصب میشوند. در ادامه انواع قفل برقی و بهترین قفل برقی توضیح داده شده است.

قفل برقی در انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می شود ، قفل های برقی مخصوص درب پارکینگ را می توان به سه دسته عمده تقسیم کرد :

۱. قفل کلونی برقی ( بهترین قفل برقی درب حیاط برند ویرو (VIRO میباشد )

۲. قفل زبانه دار ( بهترین قفل برقی درب حیاط برند سیزا (CISA)، یال (YALE) و ایزو (ISEO) میباشد )

۳. قفل سیزا به اصطلاح کله گاوی ( بهترین قفل برقی درب حیاط برند سیزا (CISA) )

قفل برقی کلونی 

قفل های برقی کلونی مانند قفل VIRO میباشد که ساخت کشور ایتالیا بوده و بدنه از جنس گالوانایز و قطعات زبانه برنجی میباشد. این نمونه قفل برقی که به کلونی برقی معروف بود در ابتدا مورد استقبال قرار گرفت اما بعدا به دلیل  مشکلاتی از چرخه توزیع در ایران به دلیل تقاضای کمتر حذف گردید و نصاب درب اتوماتیک کمتر تمایل به نصب این نمونه نشان داد .

از مزیت های این قفل می توان به این نکته اشاره کرد که پس از نصب این نمونه، درب به هیچ عنوان باز نمی شود و در صورت فشار و یا تصادف از جای خود حرکت نمی کند این در حالی است که  نیاز به نصب و نگهداری فوق العاده دقیق آنها اشاره دارد که با توجه به دربهای لولایی ساخت داخل که بعضا قدیمی بوده و بعد از مدتی تغییرات در لولا های درب ایجاد می شد قفل به درستی کار نمی کرد و در مواردی بعضا درب باز نمی شد و نیاز به مراجعه سرویس کار می بود و مورد دیگر این نمونه قفل برقی نیازمند زیر سازی و نصب بسیار دقیق بود که در صورت بهم خوردن درب تا حتی یک یا دو میلیمتر  ، قفل گیر کرده و کار نمی کرد.

قفل کلونی ویرو ایتالیا از نوع قفل کلونی اتوماتیک میباشد ، شرکت ویرو در اصل تولید کننده انواع مغزی قفل میباشد که شرکت های تولید کننده درب اتوماتیک در ایتالیا از مشتری های ثابت این کمپانی میباشند  بنابراین این کمپانی از شرکت های مرجع در دنیا در زمینه تولید انواع مغزی و قفل میباشد .

قفل کلونی برقی

قفل کلونی برقی

قفل برقی زبانه دار

قفل های برقی زبانه دار در وسط درب وصل  شده و به وسیله یک ضامن در غلاف جا گرفته و درب را بسته نگه می دارند.از نمونه ای خوشنام این نمونه قفلها که در ایران نیز مورد استفاده قرار میگرفت میتوان به برند سیزا(CISA)، یال (YALE) و ایزو (ISEO) که تماما ساخت کشور ایتالیا هستند را اشاره کرد .

از معایب این نمونه در مقایسه با قفل کله گاوی می توان به زبانه قابل مشاهده آن اشاره کرد که با توجه به تولید قفل های پیشرفته تر می توان این را به عنوان یک نقطه ضعف برای این نمونه قفل ها محسوب کرد. اما نقطه قوت آن قابلیت نصب بر روی انواع درب می باشد، این نمونه قفل های بر روی انواع دربهای اتوماتیک و دربهای نفر رو قابل نصب بوده و از کیفیت مطلوبی نسبت به بقیه برند ها برخوردار است .

قفل برقی زبانه دار

قفل برقی زبانه دار

قفل برقی سیزا کله گاوی

نمونه دیگری از قفل ها می توان به قفل های با روکش محافظ دار اشاره کرد که در چند سال اخیر مورد استقبال نصاب درب اتوماتیک و کاربران قرار گرفته است که نمونه آن را می توان مشاهده کرد.

از این نمونه قفل جهت قفل کردن درب اتوماتیک استفاده می کنند که توسط یک کابل به مدار فرمان دستگاه وصل می شود و بی نیاز از هرگونه برنامه یا تنظیم بصورت اتوماتیک با ریموت کنترل کار می کند بدین شکل که با فرمان دادن با ریموت اول قفل برقی آزاد شده سپس لنگه های اتوماتیک درب شروع به حرکت می کنند.

جنس این نمونه قفل از نوع گالوانیزه با روکش گالوانیزه رنگ شده میباشد که در شرایط سخت جوی مقاومت بالای دارد . قفل دارای پلیت های جهت پیچ کردن به درب میباشد که در کشور ما این پلیت ها را جوش میکنند ، سپس قفل با استفاده از پیچ های آلن به روی این پلیت نصب میگردد ، در نهایت کاور مشکی رنگ بر روی کل این متعلقات نصب میشود .این کاور به شکل محافظ کل متعلقات قفل را پوشانده و از دید و دسترس خارج میکند.
قفل های سیزا در دو نوع ضامن دار برای دربهای نفر رو لولایی و بدون ضامن برای دربهای اتوماتیک استفاده میگردد که بهتر است این نکته را درنظر داشت برای نصب بر روی درب پارکینگ بهتر است از مدل بدون ضامن این قفل استفاده کرد .

قفل برقی معمولا در دربهای لولایی استفاده می شود و در اپراتورهای کشویی کاربردی ندارد. این نمونه قفل ها به دلیل محفوظ بودن زبانه قفل قابلیت سرقت و یا باز کردن آن عملا وجود ندارد علاوه بر اینکه با طراحی منحصر بفرد زبانه در داخل قفل چفت شده و در صورت تکانه یا ضربه دو لنگه درب به هم قفل می شوند. تمامی مدلهای معرفی شده قفل ها قابلیت وصل به دربهای اتوماتیک فک را دارد، علاوه بر این قابلیت اتصال به آیفون تصویری را نیز دارد.

قفل برقی CISA

قفل برقی کله گاوی

محصولات مرتبط

قفل برقی بزرگ ضامن دار CISA

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.